Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 22:56
Reklama
Reklama

Prąd z wiatru, wody czy słońca? Najmłodsi odkrywali tajniki energii odnawialnej w ramach programu „Twoja Energia”

Niemal 200 dzieci z gmin Jarczów i Tyszowce gościło energetycznych bohaterów programu edukacyjnego „Twoja Energia”. Lolek Wiatrolek, Jagoda Woda, Patryczek Płomyczek i ich przyjaciele pomagali odkrywać świat odnawialnej energii 6-latkom oraz uczniom klas I-III w lokalnych szkołach podstawowych. Organizatorem już piątej edycji programu jest EDP Renewables, inwestor farm wiatrowych w regionie.
Prąd z wiatru, wody czy słońca? Najmłodsi odkrywali tajniki energii odnawialnej w ramach programu „Twoja Energia”

Na dziesięciu lekcjach w Jarczowie i Tyszowcach dzieci mogły poznać bliżej odnawialne źródła energii (słoneczną, wiatrową, geotermalną i pochodzącą z biomasy), ale to nie wszystko. Najmłodsi przekonali się, jak ogromne znaczenie odgrywa energia w naszym codziennym życiu, czym różnią się źródła odnawialne od nieodnawialnych oraz jak bezpiecznie korzystać z prądu. Wszystko w asyście niezwykłych bohaterów programu – kolorowych postaci nawiązujących swoim wyglądem do reprezentowanych przez nich rodzajów energii.

Podczas realizacji zajęć koncentrujemy się na nauce przez praktykę, która jest kluczowa do zaznajomienia uczniów z prezentowanymi treściami i ich utrwalenia. Jednocześnie scenariusz lekcji opiera się na zabawie, do której zachęcamy uczniów, poruszając wszystkie aspekty programu: od odkrywania zielonych źródeł energii po znaczenie odpowiedzialnego korzystania z niej. Dzięki temu dzieci świetnie się bawią, a dodatkowo uczą troski o środowisko naturalne – wyjaśnia Alicja Jackowiak, prowadząca zajęcia.

Spotkania z energią

Projekt „Twoja Energia” i prowadzący zajęcia odwiedzili gminy Jarczów i Tyszowce już po raz kolejny. Zaangażowanie dzieci i nauczycieli pokazuje, że temat odnawialnej energii cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a same lekcje są ciekawym doświadczeniem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Dzieci mają szansę nauczyć się czegoś nowego, odkryć nieznane, ale również spojrzeć na znane im wiatraki zupełnie innej perspektywy – podsumowuje Justyna Skowyra, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyszowcach.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama