Prawo ubiegania się o pracę w tej formacji mundurowej mają obywatele Polski o nieposzlakowanej opinii, niekarani za przestępstwa, również skarbowe. Od kandydatów wymagane jest m.in. co najmniej średnie wykształcenie, a także sprawność fizyczna i zdolność psychiczna do pełnienia tej służby.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć niezbędne dokumenty (m.in. podanie, kwestionariusz osobowy, zaświadczenia o wykształceniu, szczegóły na stronie internetowej NOSG). Można to zrobić w głównej placówce w Chełmie, ale również w Zamościu, w budynku policji na ul. Wyszyńskiego 2, w czwartki w godz. 9-13.30. Wcześniej jednak należy się umówić na konkretny termin, telefonując pod nr: 82 568 50 92 lub 797 337 619.
Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe. Najpierw są sprawdzane dokumenty, później odbywa się rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne oraz badania psychofizjologiczne. Drugi etap to pisemne testy z wiedzy ogólnej i języka obcego, sprawdzian sprawności i kolejne rozmowy kwalifikacyjne.
Napisz komentarz
Komentarze