Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:21
Reklama
Reklama

Kolejne kraje luzują zasady wjazdu. Gdzie jechać na wakacje?

Chorwacja, Hiszpania czy Cypr. Między innymi te kraje zmieniają zasady wjazdu na swój teren i nie trzeba już przedstawiać wyniku testu na koronawirusa.
Kolejne kraje luzują zasady wjazdu. Gdzie jechać na wakacje?

Autor: iStock

Polscy turyści, wybierając się do Chorwacji, nie muszą już przedstawiać wyników testów, świadectw szczepień czy przechodzić kwarantanny. Tamtejsze władze złagodziły przepisy dla naszych obywateli i wszystkie województwa zostały uznane za „zielone strefy niskiego ryzyka” według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Trzeba jednak pamiętać, że np. podróż do Chorwacji samochodem wiedzie przez kraje, które nie są „zielone” (np. Słowenia). Nie stanowi to żadnego problemu, jeżeli podróżujący udowodni, że przejeżdżali przez wskazane kraje bez zatrzymywania się w nich, a tylko w celach tranzytowych.

Jeżeli ktoś wybiera się do Hiszpanii, to do 27 czerwca (póki co) też nie musi na granicy przedstawiać "koronawirusowych dokumentów". Nadal jednak trzeba wypełnić dostępny w internecie formularz sanitarny.

Polacy mogą też udać się na Cypr bez okazywania wyników testów czy szczepień. W tym przypadku trzeba jednak uzupełnić formularz zdrowotny, a na lotniskach pasażerowie mogą zostać losowo poddani badaniom na obecność koronawirusa.

Żadnych warunków nie trzeba już spełniać, jadąc z Polski do:

  • Rumunii,
  • Czech,
  • Czarnogóry,
  • Albanii,
  • Macedonii Północnej,
  • na Litwę.

Od 1 lipca zmienią się też zasady w Izraelu. Jak na razie wpuszczani są tylko turystyczne grupy zorganizowane, ale w przyszłym miesiącu granice zostaną otwarte też dla wypoczywających indywidualnie. Z tym że przed wylotem trzeba zrobić sobie test i powtórzyć go po wylądowaniu.

W takich krajach jak: Grecja, Bułgaria, Malta, Portugalia, Włochy nadal trzeba przedstawiać wyniki testu lub zaświadczenie o zaszczepieniu.

Przypomnijmy, że od 1 lipca na terenie całej Europy ma działać Unijny Certyfikat Covid, który ułatwi przedstawianie świadectw szczepień, wyników testów i zaświadczeń o przejściu choroby. Na razie system działa m.in. w Polsce, Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Niemczech i we Włoszech.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama