Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:20
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Biłgoraj: Tradycje wielkanocne oczami młodych artystów

Dwie nagrody i pięć prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej, to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TRADYCJE WIELKANOCNE 2023". Impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych artystów i jak co roku przynosi wiele radości w postaci zdobytych laurów.
Biłgoraj: Tradycje wielkanocne oczami młodych artystów
I miejsce - Szymon Pogorzelec

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne” - adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat - organizuje Pracownia Działań KOLOR I FORMA Twórczych Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Na tegoroczną - XXI edycję konkursu - nadesłano 1632 prace ze 117 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całej Polski. Uczestników przygotowywało 259 nauczycieli, instruktorów i opiekunów. Komisja oceniająca prace, podkreśliła, że dzieci ii młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 124 nagrody. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 174 prace plastyczne.

Także reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju młodzi artyści zostali nagrodzeni i wyróżnieni kwalifikacją do wystawy pokonkursowej. 

I nagrodę w kategorii 7-9 lat otrzymała praca Szymona Pogorzelca. Ten siedmioletni chłopiec namalował pastelami scenę ukazującą zmartwychwstania Chrystusa w otoczeniu tradycyjnych symboli pisanek i baranka. W kategorii 10-12 lat - III Nagrodę przyznano Julii Łuszczak (lat 12). Jej praca przedstawia dziewczynkę malującą pisanki, a obraz wykonany został w technice akwareli i rysunku tuszem. Autorami prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową są: Karolina Grudziński (lat 9), Diana Kozakiewicz (lat 9), Franciszek Szado (lat 7), Gabriela Radawiec (lat 9), Hanna Kiełbasa (lat 11). Ta wspaniała grupa to podopieczni nauczycielki plastyki Anny Świcy tworzący i realizujący swoje plastyczne pasje w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży są chwile spędzone razem podczas przygotowań i świąt: wspólne gotowanie, motywy kościelne, niedziela palmowa, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie czy lany poniedziałek.

W piątek 31 marca  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie do 17 kwietnia br. w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma POKiS.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama