Z powiatu zamojskiego wsparcie otrzymały aż 24 jednostki, a konkretnie OSP: Bodaczów, Bondyrz, Czarnystok, Cześniki, Dub, Gorajec Stara Wieś, Grabowiec, Huszczka Duża, Jarosławiec, Krasne, Łabunie, Łabuńki, Majdan Wielki, Mokrelipie, Nielisz, Obrocz, Płoskie, Radecznica, Stara Huta, Tworyczów, Udrycze, Wierzba, Zawada i Zawalów.
Cel programu jest niezmienny od lat. To podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek OSP. Każda mogła starać się o wsparcie do 25 tys. zł na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji w terenie, w tym m.in. mundurów, hełmów i butów ochronnych, sprzętu do łączności, pomp, węży, pilarek itp.
Przypomnijmy, że środki na ten program przekazały Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a w uroczystym przekazaniu promes udział wzięli Sławomir Mazurek, zastępca prezesa NFOŚiGW, Agnieszka Kruk, prezes WFOŚiGW w Lublinie, st. bryg. Tomasz Podkański, zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP, senator Jerzy Chróścikowski, posłowie Monika Pawłowska, Sławomir Zawiślak i Tomasz Zieliński oraz członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.
W zorganizowanych 19 czerwca uroczystościach udział wzięli ponadto samorządowcy oraz komendant miejski PSP w Zamościu st. bryg. Jacek Sobczyński wraz z komendantami powiatowymi PSP z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, kraśnickiego i tomaszowskiego.
Napisz komentarz
Komentarze