Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:32
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już jutro, we wtorek 30 lipca. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu?
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" z 30 lipca 2024 r.
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" z 30 lipca 2024 r.
  • Nie chcą ronda przy kościele. W pobliżu kościoła parafialnego w Jarosławcu (gm. Sitno) planowana jest budowa ronda, które połączy drogę krajowa nr 74 z drogą szybkiego ruchu (S17). Realizacja takiego rozwiązania nie podoba się nie tylko parafianom na czele z proboszczem, ale też władzom samorządowym. Co na to inwestor?
  • Wójtowianie wyśpiewali pierwsze miejsce. Zespół folklorystyczny Wójtowianie z Krasnobrodu okazał się najlepszy podczas Nadwieprzańskiego Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Trawnikach.
  • Oni walczyli za wolną Polskę. Na Rotundzie Zamojskiej poświecono i odsłonięto płytę pamiątkową poświęconą żołnierzom Armii Krajowej z terenu Zamojszczyzny. W uroczystościach wzięły udział rodziny pięciu upamiętnionych bohaterów, przedstawiciele środowisk kombatanckich i władz miasta, harcerze i mieszkańcy Zamościa.
  • „Nasz dom to Ukraina, uciekłyśmy przed bombami”. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie w Hrubieszowie utworzono punkt recepcyjny dla uchodźców wojennych z kraju objętego pełnoskalową napaścią Rosjan. Przez ten pomocowy przewinęło około 100 tys. uchodźców. Po 2 latach uchodźczynie wojenne z Ukrainy, które zamieszkały w powiecie hrubieszowskim, opowiadają o dramatycznych przeżyciach pod rosyjska okupacją, wojennej traumie, ucieczce do Polski, pomocy okazanej im przez Polaków, a także o tęsknocie za rodzinnym domem w Ukrainie oraz o nadziejach na powrót i odbudowę własnego kraju.
  • Małżeństwo oszustów. Przed Sądem Okręgowym w Zamościu rozpoczął się proces małżeństwa oskarżonego o serię oszustw. Wyłudzali pieniądze, obiecując pomoc w pozyskaniu unijnych dotacji. Zamojska prokuratura zarzuca im wyłudzenie prawie 385 tysięcy złotych.
  • Stulatka na medal! Przyznawany jest osobom, które wniosły wkład w upowszechnianie wiedzy o historii walk niepodległościowych i krzewienie postaw patriotycznych. Mowa o medalu Pro Bono Poloniae, którym odznaczono Feliksę Bochenek z Dzierążni. Podczas pacyfikacji rodzinnej wioski pani Feliksa uratowała przed śmiercią 9-miesięczną dziewczynkę.
  • Wielki umysł, wielkie serce. Pochodząca z Bukowiny (gm. Biszcza) Martyna Łuszczek, to jedna z najzdolniejszych studentów na świecie. Znalazła się w zaszczytnym gronie nominowanych do międzynarodowej nagrody Global Student Prize. 
  • Droga czeka na remont. Powraca temat budowy drogi powiatowej biegnącej z Bukownicy do Tereszpola-Zaorendy. Wymaga ona gruntownej przebudowy. 
  • 50 lat w poszukiwaniu skarbów. Historia życia kolekcjonerów z Roztocza. W Szczebrzeszynie przy ul. Słodkiej 1 znajduje się niepozorne muzeum, które jest ewenementem na skalę Polski, a i śmiało można powiedzieć, że europejską. To prywatne Muzeum Skarby Ziemi i Morza. Wszystko, co się w nim znajduje, jest częścią wciąż trwającej przygody życia państwa Nogalskich – Jolanty i Mirosława. To zdecydowanie jedno z najciekawszych i chyba najbardziej inspirujących miejsc na Roztoczu.
  • Mocno tyszowiecka. W Huczwie Tyszowce opadły już emocje spowodowane rezygnacją z awansu do IV ligi. – Nie chcę mówić na ten temat – odpowiada trener Przemysław Sioma, pytany o to, jak przeżył fakt, że wraz ze swoim zespołem musi pozostać w klasie okręgowej.
  • Pięć medali na igrzyskach. Jeśli w ostatnich latach „Przegląd Sportowy” pisze o Zamościu, to zwykle w kontekście tenisa stołowego i reprezentantów Akademii Zamojskiej. Studenci z zamojskiej uczelni znów dali mediom ogólnopolskim dobrą okazję do promocji miasta.
  • Kolekcjonerka złota. Wiktoria Gajosz przyćmiła wszystkich uczestników mistrzostw Polski juniorek i juniorów do lat 20. Sprinterka wywalczyła w Radomiu trzy złote medale. Wygrała bieg na 400 m, a wraz z koleżankami z Tomasovii Tomaszów Lubelski także triumfowała w obu sztafetach – krótkiej i długiej. W biegu rozstawnym 4 razy 100 m tomaszowskie sportsmenki ustanowiły w kategorii U20 nowy klubowy rekord Polski, który od 45 lat należał do Legii Warszawa.

To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama