Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 29 grudnia 2024 14:25
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już jutro, we wtorek 30 lipca. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu?
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" z 30 lipca 2024 r.
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" z 30 lipca 2024 r.
  • Nie chcą ronda przy kościele. W pobliżu kościoła parafialnego w Jarosławcu (gm. Sitno) planowana jest budowa ronda, które połączy drogę krajowa nr 74 z drogą szybkiego ruchu (S17). Realizacja takiego rozwiązania nie podoba się nie tylko parafianom na czele z proboszczem, ale też władzom samorządowym. Co na to inwestor?
  • Wójtowianie wyśpiewali pierwsze miejsce. Zespół folklorystyczny Wójtowianie z Krasnobrodu okazał się najlepszy podczas Nadwieprzańskiego Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Trawnikach.
  • Oni walczyli za wolną Polskę. Na Rotundzie Zamojskiej poświecono i odsłonięto płytę pamiątkową poświęconą żołnierzom Armii Krajowej z terenu Zamojszczyzny. W uroczystościach wzięły udział rodziny pięciu upamiętnionych bohaterów, przedstawiciele środowisk kombatanckich i władz miasta, harcerze i mieszkańcy Zamościa.
  • „Nasz dom to Ukraina, uciekłyśmy przed bombami”. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie w Hrubieszowie utworzono punkt recepcyjny dla uchodźców wojennych z kraju objętego pełnoskalową napaścią Rosjan. Przez ten pomocowy przewinęło około 100 tys. uchodźców. Po 2 latach uchodźczynie wojenne z Ukrainy, które zamieszkały w powiecie hrubieszowskim, opowiadają o dramatycznych przeżyciach pod rosyjska okupacją, wojennej traumie, ucieczce do Polski, pomocy okazanej im przez Polaków, a także o tęsknocie za rodzinnym domem w Ukrainie oraz o nadziejach na powrót i odbudowę własnego kraju.
  • Małżeństwo oszustów. Przed Sądem Okręgowym w Zamościu rozpoczął się proces małżeństwa oskarżonego o serię oszustw. Wyłudzali pieniądze, obiecując pomoc w pozyskaniu unijnych dotacji. Zamojska prokuratura zarzuca im wyłudzenie prawie 385 tysięcy złotych.
  • Stulatka na medal! Przyznawany jest osobom, które wniosły wkład w upowszechnianie wiedzy o historii walk niepodległościowych i krzewienie postaw patriotycznych. Mowa o medalu Pro Bono Poloniae, którym odznaczono Feliksę Bochenek z Dzierążni. Podczas pacyfikacji rodzinnej wioski pani Feliksa uratowała przed śmiercią 9-miesięczną dziewczynkę.
  • Wielki umysł, wielkie serce. Pochodząca z Bukowiny (gm. Biszcza) Martyna Łuszczek, to jedna z najzdolniejszych studentów na świecie. Znalazła się w zaszczytnym gronie nominowanych do międzynarodowej nagrody Global Student Prize. 
  • Droga czeka na remont. Powraca temat budowy drogi powiatowej biegnącej z Bukownicy do Tereszpola-Zaorendy. Wymaga ona gruntownej przebudowy. 
  • 50 lat w poszukiwaniu skarbów. Historia życia kolekcjonerów z Roztocza. W Szczebrzeszynie przy ul. Słodkiej 1 znajduje się niepozorne muzeum, które jest ewenementem na skalę Polski, a i śmiało można powiedzieć, że europejską. To prywatne Muzeum Skarby Ziemi i Morza. Wszystko, co się w nim znajduje, jest częścią wciąż trwającej przygody życia państwa Nogalskich – Jolanty i Mirosława. To zdecydowanie jedno z najciekawszych i chyba najbardziej inspirujących miejsc na Roztoczu.
  • Mocno tyszowiecka. W Huczwie Tyszowce opadły już emocje spowodowane rezygnacją z awansu do IV ligi. – Nie chcę mówić na ten temat – odpowiada trener Przemysław Sioma, pytany o to, jak przeżył fakt, że wraz ze swoim zespołem musi pozostać w klasie okręgowej.
  • Pięć medali na igrzyskach. Jeśli w ostatnich latach „Przegląd Sportowy” pisze o Zamościu, to zwykle w kontekście tenisa stołowego i reprezentantów Akademii Zamojskiej. Studenci z zamojskiej uczelni znów dali mediom ogólnopolskim dobrą okazję do promocji miasta.
  • Kolekcjonerka złota. Wiktoria Gajosz przyćmiła wszystkich uczestników mistrzostw Polski juniorek i juniorów do lat 20. Sprinterka wywalczyła w Radomiu trzy złote medale. Wygrała bieg na 400 m, a wraz z koleżankami z Tomasovii Tomaszów Lubelski także triumfowała w obu sztafetach – krótkiej i długiej. W biegu rozstawnym 4 razy 100 m tomaszowskie sportsmenki ustanowiły w kategorii U20 nowy klubowy rekord Polski, który od 45 lat należał do Legii Warszawa.

To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner rekalmowy formy Alustal
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Janek11Treść komentarza: Bardzo dobry artykułData dodania komentarza: 29.12.2024, 13:17Źródło komentarza: Chcieli zabijać jak w filmie. 10 lat po zbrodni w RakowiskachAutor komentarza: HahhaaTreść komentarza: To już naprawdę nie ma o czym pisać? Tragedia😱Data dodania komentarza: 29.12.2024, 12:31Źródło komentarza: Z Hrubieszowa w świat. Agnieszka Kicun odwiedziła ponad 60 krajów. Ma apetyt na kolejne podróżeAutor komentarza: BurekTreść komentarza: Żenada i tyle. Tak to można nazwać. Galeria to kpina ale ludzie już przywykli. Jak latami Chełm miał kiepskiego włodarza i ludzie nie widzieli problemu to teraz Krasnystaw ma takich. Różnica jest taka że w Chełmie zmienił się na nowego i zmiany widać a w Krasnymstawie nowe jest gorsze niż stare.Data dodania komentarza: 28.12.2024, 23:03Źródło komentarza: Smart Park Krasnystaw ma już prawie komplet najemców. Zobacz zdjęciaAutor komentarza: MariaTreść komentarza: wypadek za wypadkiem młodych ludziData dodania komentarza: 28.12.2024, 18:25Źródło komentarza: Powiat Zamojski: Wypadek w Krasnem. 19-latek uderzył fordem w przepust. Pasażer trafił do szpitalaAutor komentarza: PilawiakTreść komentarza: Czy ksiądz bez wyświęceń czyli nie ksiądz może chodzić po kolędzie?Data dodania komentarza: 28.12.2024, 17:39Źródło komentarza: Księża chodzą po kolędzie i są w szoku. Połowa drzwi jest przed nimi zamkniętaAutor komentarza: czytamTreść komentarza: Ten który chce się napić i tak to zrobi. Na dodatek często na przysłowiowym gazie będzie jechał ,,po dolewkę" do tej gminy czy miejscowości gdzie nocnej prohibicji nie ma a policja wszystkich nie zatrzyma. Kto wówczas odpowie za często przypadkowe ofiary?Data dodania komentarza: 28.12.2024, 14:11Źródło komentarza: Alkohol od 21 roku życia? Co na to Ministerstwo Zdrowia?
Reklama