Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:30
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Pociągi na trasie Zwierzyniec-Bełżec mają przyspieszyć

PKP wymienia zużyte szyny, ujednolica nawierzchnię i reguluje tor. Dzięki temu pociągi na trasie Zwierzyniec-Bełżec mają przyspieszyć o około 30 km/h.
Podkłady wymienia specjalistyczna maszyna PUN. fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PKP wymienia zużyte szyny, ujednolica nawierzchnię i reguluje tor. Dzięki temu pociągi na trasie Zwierzyniec-Bełżec mają przyspieszyć. Podkłady wymienia specjalistyczna maszyna PUN.

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe

– Sprawniejsze przejazdy to efekt naszych prac za 40 mln zł z budżetu spółki. Wymieniamy podkłady, szyny i przebudowujemy przepusty. Prace prowadzone są w nocy, bez wpływu na ruch pociągów – informuje Anna Znajewska-Pawluk, rzeczniczka prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na 23-kilometrowym odcinku Zwierzyniec Towarowy-Susiec-Bełżec (lk69) występuje wiele łuków oraz 30 przejazdów kolejowo-drogowych. Pomimo trudności terenowych, spółka remontuje tor i ujednolica nawierzchnię, aby pociągi mogły przyspieszyć.

Podkłady wymienia specjalistyczna maszyna PUN. Pojazd zastępuje też zużyte i uszkodzone szyny nowymi. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Zwierzyniec: XIV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką [PROGRAM]

– Oczyszczamy i uzupełniamy tłuczeń i regulujemy tor – dodaje rzeczniczka.

Prace obejmują również remont trzech przepustów kolejowych między Suścem a Bełżcem. Powstają nowe konstrukcje antykorozyjne, odwodnienie oraz schody z balustradami na skarpach. Wymieniana jest nawierzchnia torowa. Prace są prowadzone w godzinach nocnych od 19.30 do 1.30 i kolejno od 2 do 9. Między 1.30 a 2 w nocy następuje przerwa umożliwiająca przejazd pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Rawa Ruska. Polregio wprowadziło komunikację zastępczą za dwa pociągi na odcinku Zwierzyniec-Bełżec. Wykonawcą zadania jest Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe.

Prace potrwają do września. Po ich zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły pojechać z prędkością maks. ok. 100 km/h (aktualnie 70 km/h), a towarowe – 70 km/h (aktualnie 50 km/h).

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama