Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 05:08
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszów: Państwo Dziurowie z dyplomem uznania od marszałka. Przez 8 lat byli rodziną dla 12 dzieci

Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał dyplom uznania dla małżeństwa Liubow i Mariana Dziurów. Małżonkowie od lipca 2015 r. pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej.
Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał dyplom uznania dla małżeństwa Liubow i Mariana Dziurów. Małżonkowie od lipca 2015 r. pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej.
Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał dyplom uznania dla małżeństwa Liubow i Mariana Dziurów. Małżonkowie od lipca 2015 r. pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej.

29 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyły się cykliczne obchody Wojewódzkiego Dnia Rodzin.

Udział w nich wzięły między innymi rodziny zastępcze zawodowe z terenu powiatu tomaszowskiego  oraz Katarzyna Kyć – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim i Marta Harbuz – starszy koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

Przeczytaj też: "Podaruj mi dom". Potrzebne rodziny, bo 5 dzieci oczekuje na umieszczenie w domu dziecka

W wydarzeniu zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie uczestniczyli również Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego oraz Zbigniew Wojciechowski – wicemarszałek województwa lubelskiego.

Podczas uroczystości wyróżniono rodziny zastępcze z każdego powiatu za codzienną służbę i troskę o dobro dzieci, zapewnianie im poczucia bezpieczeństwa i szacunku oraz prawa do wychowania w rodzinie, za miłość i dar wielkiego serca.

Dyplom Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego dostali m.in. państwo Liubow i Marian Dziurowie z powiatu tomaszowskiego. 

Przeczytaj: Szokująca prognoza ludności dla powiatu tomaszowskiego. Za 30 lat gminy się wyludnią!

Małżonkowie od lipca 2015 r. pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Są zgodnym małżeństwem, osobami życzliwymi i wrażliwymi na los dzieci. Państwo Dziurowie przez okres ponad 8 lat pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej zapewnili opiekę 12 dzieciom. 

W lutym 2022 r., tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, zapewnili opiekę 17-latkowi, który samodzielnie przybył do Polski z Charkowa. Małżonkowie nie wahali się podjąć opieki nad nastolatkiem z traumą wojenną i innymi trudnymi doświadczeniami.

– Gratulujemy osobom wyróżnionym, a osoby które rozważają możliwość stworzenia rodziny zastępczej serdecznie zapraszamy do kontaktu z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim – zachęca Marta Harbuz. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama