Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 20:22
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki” to temat kolejnego spotkania w ramach „ Partnerstwa Lokalnego na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” w Zamościu.
Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Partnerstwo Lokalne na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” zostało zawarte w czerwcu 2017 r. na terenie powiatu zamojskiego przez instytucje rynku pracy, edukacji i ośrodki pomocy społecznej. Inicjatorem porozumienia i koordynatorem działań jest Filia w Zamościu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Dotychczas zrealizowane działania to:

  • konferencja inaugurująca podpisanie porozumienia, podczas której zapoznano uczestników z zagadnieniami mobilności zawodowej,

  • warsztaty wiedzy o rynku pracy, podczas których zapoznano z aktualnymi informacjami pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji partnerskich,

  • zajęcia doradcze z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie, prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Zamościu.

12 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach partnerstwa. Temat spotkania „Motywowanie klienta trudnego- dobre praktyki” zrealizowano poprzez:

  • wykład Pani Anny Jakubowskiej „Metody i techniki motywacji osoby w kontekście zatrudnienia” reprezentującej - Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Informacje przekazane podczas wykładu okazały się pomocne zarówno dla pracowników służb zatrudnienia, jak i ośrodków pomocy społecznej,

  • prezentację Pani Barbary Kot, koordynatora projektu „ Młodzi na podbój rynku pracy” realizowanego przez Instytut Rozwiązań Biznesowych oraz uczestników projektu; Pana Tomasza Wawryka i Pana Piotra Kahana, dotyczącą motywowania osób młodych do udziału w projekcie i podczas jego trwania,

  • debatę - wymianę dobrych praktyk, podczas której głos zabierali: Pani Halina Rycak – dyrektor MCPR w Zamościu wraz z pracownikami, Pani Monika Bergiel- dyrektor PCPR w Zamościu, Pani Krystyna Bondyra- wicedyrektor PUP w Zamościu, Pani Anna Kułaj- doradca zawodowy w PUP w Zamościu, oraz Pani Agnieszka Piętak-Faryna – Kierownik Filii WUP w Zamościu.

 

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom partnerstwa wyzwań współczesnego rynku pracy związanych z dominacją wśród osób zarejestrowanych w urzędach pracy osób długotrwale bezrobotnych i innych w szczególnej sytuacji, czyli trudnego klienta.

Klientem trudnym dla urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej są często te same osoby, którym można udzielić pomocy podejmując działania w ścisłej współpracy z różnymi instytucjami. Niezbędnym staje się współdziałanie publicznych służb zatrudnienia, instytucji pomocy społecznej, edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Tylko wspólne działania zwiększają szanse na aktywizację osoby w kontekście zatrudnienia, a nawet reintegracji społecznej.

Szczególnie głos młodych uczestników projektu był ważny dla pracowników ośrodków pomocy społecznej i PSZ. Dali oni świadectwo swoim doświadczeniem zdobytym podczas uczestnictwa w projekcie, że warto pomagać klientom, szczególnie osobom młodym, aby nie przywykły do korzystania z pomocy innych i nie oddaliły się za bardzo od rynku pracy, a w przyszłości nie byli długotrwałymi klientami pomocy społecznej.

Przedstawiciele spotkania zgodnie stwierdzili, że należy kontynuować partnerstwo w przyszłym roku, aby współpraca przynosiła kolejne dobre efekty.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama