Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 03:30
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

W międzynarodowym gronie uczą się zarządzać czasem

Zamojskie Stowarzyszenie Heureka Generator kończy międzynarodowy projekt młodzieżowy zatytułowany „Time is on our side” (Czas jest po naszej stronie). Młodzież z Czech, Cypru, Łotwy, Polski, Rumunii i Węgier najpierw wspólnie rozbudowała pomysł wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania czasem, a następnie pracowała nad przygotowaniem wspólnego spotkania w Polsce. Wymiana, poprzedzona wizytą przygotowawczą, odbyła się w dniach 29.08-06.09.2019 w Zwierzyńcu.
W międzynarodowym gronie uczą się zarządzać czasem

Autor: Fot. Stowarzyszenie Heureka Generator

– Pomysł na projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy mają problem z kontrolowaniem własnego czasu i często go, po prostu, marnują – mówi koordynatorka projektu Karolina Szczepanik. – Podczas tych kilku dni spędzonych w Zwierzyńcu w międzynarodowym środowisku, dzieliliśmy się sposobami na efektywne zarządzanie czasem. Chcieliśmy też przekazać wypracowane przez nas metody uczniom z polskiej szkoły, rozpowszechniając w ten sposób rezultaty projektu – dodaje.

Uczestnicy wymiany odwiedzili pięć klas w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, gdzie podzielili się z uczniami swoimi wrażeniami i zdobytą wiedzą.

– Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć się z polskimi uczniami i przekazać im to, czego się nauczyliśmy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą efektywniej planować swój czas, a także, że takie spotkanie z nami zachęci ich do udziału w wymianach młodzieży w niedalekiej przyszłości – mówi Arturs Anpilogovs z Łotwy.

Uczestnicy mieli też czas na zwiedzenie Zamojskiej Starówki, przejażdżkę meleksami, spotkanie z członkami Fundacji „Bastion” i wzięcie udziału w pokazie historycznym. W Zamościu grupa rozdawała też mieszkańcom własnoręcznie przygotowane ulotki reklamujące wyniki projektu i możliwości europejskiego programu Erasmus+.

Działania w ramach projektu prowadzone były przez 5 miesięcy.

Do końca września (równocześnie) w sześciu krajach prowadzone będą działania upowszechniające rezultaty projektu. Będą to między innymi prezentacje w szkołach i na uniwersytetach. Uczestnicy udzielą również wywiadów mediom w swoich miastach.

Projekt jest realizowany przez zamojskie Stowarzyszenie Heureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+.

Partnerzy projektu: Co-Efficient (Budapeszt, Węgry), Brno for you (Brno, Czechy), See Why (Nikozja, Cypr), Evolution (Resita, Rumunia), JASMA (Ryga, Łotwa).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama