– Pomysł na projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy mają problem z kontrolowaniem własnego czasu i często go, po prostu, marnują – mówi koordynatorka projektu Karolina Szczepanik. – Podczas tych kilku dni spędzonych w Zwierzyńcu w międzynarodowym środowisku, dzieliliśmy się sposobami na efektywne zarządzanie czasem. Chcieliśmy też przekazać wypracowane przez nas metody uczniom z polskiej szkoły, rozpowszechniając w ten sposób rezultaty projektu – dodaje.
Uczestnicy wymiany odwiedzili pięć klas w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, gdzie podzielili się z uczniami swoimi wrażeniami i zdobytą wiedzą.
– Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć się z polskimi uczniami i przekazać im to, czego się nauczyliśmy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą efektywniej planować swój czas, a także, że takie spotkanie z nami zachęci ich do udziału w wymianach młodzieży w niedalekiej przyszłości – mówi Arturs Anpilogovs z Łotwy.
Uczestnicy mieli też czas na zwiedzenie Zamojskiej Starówki, przejażdżkę meleksami, spotkanie z członkami Fundacji „Bastion” i wzięcie udziału w pokazie historycznym. W Zamościu grupa rozdawała też mieszkańcom własnoręcznie przygotowane ulotki reklamujące wyniki projektu i możliwości europejskiego programu Erasmus+.
Działania w ramach projektu prowadzone były przez 5 miesięcy.
Do końca września (równocześnie) w sześciu krajach prowadzone będą działania upowszechniające rezultaty projektu. Będą to między innymi prezentacje w szkołach i na uniwersytetach. Uczestnicy udzielą również wywiadów mediom w swoich miastach.
Projekt jest realizowany przez zamojskie Stowarzyszenie Heureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+.
Partnerzy projektu: Co-Efficient (Budapeszt, Węgry), Brno for you (Brno, Czechy), See Why (Nikozja, Cypr), Evolution (Resita, Rumunia), JASMA (Ryga, Łotwa).
Napisz komentarz
Komentarze