Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 18:19
Reklama
Reklama

Krasnobród: Polszczyznę znają jak mało kto

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 325 młodych ludzi. Do finału zakwalifikowało się 25 najlepszych. Kto wygrał Międzyszkolny Konkurs Ortoepiczny „Jesień z Poprawną Polszczyzną”, zorganizowany po raz trzeci w Zespole Szkół w Krasnobrodzie?
Krasnobród: Polszczyznę znają jak mało kto

Autor: Fot. Organizatorzy

Uczniowie podstawówek i szkół średnich na finale tegorocznej edycji spotkali się 27 listopada. Po sprawdzeniu ich prac okazało się, że w młodszej kategorii wiekowej z poprawną polszczyzną najlepiej radzi sobie Jakub Trybalski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju (opiekun Anna Skubis). Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Natalia Brzuszkiweicz i Anna Biszczak z SP w Trzydniku Dużym (pow. kraśnicki), których polonistką jest Aldona Borowska, a trzecie zajeła Weronika Bielawska z SP im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem (op. Beata Edelman).

Na wyróżnienia w tej kategorii zasłużyli: Michał Dziura i Martyna Bednarz (SP nr 1 Biłgoraj), Damian Walczak (SP w Złojcu) oraz Jakub Koman (SP w Teratynie).

Aleksandra Kolbuch z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wygrała grupie uczniów szkół średnich. Do konkursu przygotowywała ją Iwona Startek. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Przygon, uczeń LO im. św. Jana Pawła II w Krasnobrodzie (op.Danuta Korzeniowska), zaś na trzecim Małgorzata Kraczowska z ZSBiO Biłgoraj (op. Celina Wojtak).

Laureaci wyróżnień to: Julia Hyz i Agnieszka Gałka (ZSBiO Biłgoraj) oraz Bartłomiej Wołowiec (LO Krasnobród).

Konkurs odbył się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk oraz dziekana Wydziału Humanistycznego KUL dr hab. Magdaleny Charzyńskiej-Wójcik, a także burmistrza Krasnobrodu.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością reguł słowotwórstwa, fleksji, składni, frazeologii, ortografii, interpunkcji i stylistyki, oraz użycia wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych funkcjonujących w języku polskim.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama