Kandydatów do uhonorowania Srebrnym Gryfem mogą nominować osoby fizyczne, prawne oraz nie posiadające osobowości prawnej. Wniosek jest już dostępny na stronie: www.powiat-tomaszowski.com.pl . Wyróżnionych wyłoni kapituła, w skład, której wchodzą: przewodniczący rady powiatu, starosta tomaszowski, radni powiatu, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorców oraz laureaci poprzedniej edycji wyróżnienia oraz przedstawiciel starostwa, jako sekretarz kapituły.
Nagrodzeni statuetką, plakietką i dyplomem uznania laureaci Srebrnego Gryfa będą mieli prawo używać tytułu "Laureat wyróżnienia Srebrny Gryf Powiatu Tomaszowskiego" w materiałach firmowych i reklamowych. Wręczenie tytułów odbędzie się podczas uroczystej gali, która jak co roku zorganizowana zostanie w czerwcu.
W ubiegłym roku Srebrnymi Gryfami nagrodzono: rodzinną firmę "Agro-Bud" Lucyny i Bogdana Kozyrów z Suśca (branża remontowo-budowlana i turystyczna) za "rozwijanie rodzinnej działalności agroturystycznej, kulinarnej i hotelarskiej łączonej z promocją gminy i powiatu". Rodzinną firmę Manufaktura Kulinarna Pod Lasem Małgorzaty Wawrzusiszyn. "Za kultywowanie rodzinnych tradycji kulinarnych, wprowadzenie nowych technologii w produkcji garmażeryjnej i dystrybucji produktów roztoczańskich". Trzecim laureatem był dr hab. Henryk Malec, którego doceniono za "umiejętne wykorzystywanie sukcesów naukowych i produkcyjnych w aktywizacji gospodarczej oraz kulturalnej społeczności rodzinnych stron".
Napisz komentarz
Komentarze