Przeszli zwycięsko przez etap pierwszy i drugi, są w trzecim i walczą o czwarty, który rozpocznie się już w kwietniu. Jeśli im się powiedzie, uczniowie klasy Ia w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju mają szanse zdobyć nagrody w ogólnopolskim konkursie "Być jak Ignacy".
Tematy jakie uczniowie z koła naukowego Eko-Ludki ( Hanna Bosak, Zuzanna Jasińska, Zofia Kidaj, Zuzanna Mróz, Oliwier Chorzępa, Wiktor Kozioł, Adrian Szkoda i Iwo Złamański) z klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju poruszali to:
- historia transportu: w tym bloku tematycznym poznali jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości - koło; dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze pojazdy , kto był twórcą pierwszego samochodu i z jaką prędkością się on poruszał ; poznali postać Ernesta Malinowskiego - polskiego inżyniera który wstworzył kolej w Andach; mali konstruktorzy sami malowali swoje ulubione pojazdu , które można zobaczyć na zdjęciach.
- transport miejski: w czasie trwania tych zajęć zaprosiliśmy do udziału całą naszą klasę aby i oni mogli dowiedzieć się fascynujących rzeczy na temat transportu; uczniowie dowiedzieli się co to jest pojazd autonomiczny, toczyliśmy dyskusje i rozwiązywaliśmy problemy dotyczące korków na drogach i próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie aby w przyszłości nie trzeba było się z nimi zmagać
- Smart City ; poznali niesamowite budowle, których budowniczymi są zwierzęta; dowiedzieli się co oznacza sformułowanie Smart City - inteligentne miasto; poznali też zasadę i cel funkcjonowania takiego miasta i mieli okazję zobaczyć 10 niezwykłych budowli - smart budynki, sami również projektowali budynki i miasta przyszłości po przez kolaż
- transport i miasta przyszłości ; w tym bloku zastanawiali się jak będzie wyglądać miasto za 50 lat i co może się zmienić; jakie wynalazki się pojawią; w jaki sposób ludzie będą się poruszali i jak mieszkali; tworzyli wypowiedzi na temat miast przyszłości, budowali makiety pojazdów przyszłości i przeprowadzali eksperymenty aby dowiedzieć się w jaki sposób porusza się poduszkowiec.
Napisz komentarz
Komentarze