Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:23
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Ważne zmiany w szczepieniach dwudawkowych!

Od następnego tygodnia wejdą w życie zmiany w terminach szczepień druga dawką. Będzie to dotyczyć wszystkich szczepionek przeciwko COVID-19, oprócz preparatu firmy Johnson and Johnson, który jest podawany jednokrotnie.
Ważne zmiany w szczepieniach dwudawkowych!

Autor: fot. News4Media

Krócej poczekasz na drugą dawkę

Od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą specyfiku firmy AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy porcjami zmieni się – z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni.

"Zgodnie ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęliśmy decyzję o skróceniu okresu między podaniem drugiej dawki szczepionki: Moderna z 42 dni do 35 dni, Pfizer z 42 dni do 35 dni, AstraZeneca z 84 dni do 35 dni. Zmiana wejdzie w życie od 17 maja. Podyktowana jest dostępnością szczepionek " – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

17 maja zmiany obejmą również ozdrowieńców. Szczepienie ich odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było czekać aż 90 dni.

Szczepienia dla wszystkich pełnoletnich

W niedzielę ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla roczników 2000-2003. Oznacza to, że na szczepienie mogą zapisać się wszystkie osoby, które do 9 maja 2021 r. skończyły 18 lat. Dla osób, które 18 urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia zostaną wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności. 

"Od 9 wszyscy pełnoletni Polacy mają wystawione e-skierowania. Jest to ponad 31 mln osób." - poinformował Michał Dworczyk.

W nadchodzącym tygodniu Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim zajmie stanowisko na temat możliwości szczepienia młodzieży, która skończyła 16 lat.

4 sposoby na to, by zapisać się na szczepienie 

Na szczepienie można się rejestrować na cztery sposoby: poprzez bezpłatną infolinię 989, przez Internetowe Kontro Pacjenta i e-rejestrację, osobiście w punkcie szczepień lub przez wysłanie SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama