Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:42
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zanieczyszczone kiełbaski wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz je w lodówce

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie, że możemy mieć w swoich lodówkach kiełbaski, które zanieczyszczone zostały czynnikiem chłodzącym jednego z urządzeń wykorzystywanych do ich produkcji. Niepożądana substancja przedostała się do żywności po bezpośrednim kontakcie w procesie produkcyjnym. Sprawdź, czy masz ten produkt w swoim domu. Jeśli tak, natychmiast go wyrzuć.
Zanieczyszczone kiełbaski wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz je w lodówce

Autor: News4Media

Awaria w zakładzie produkcyjnym spowodowała, że do jednej z partii kiełbasek sprzedawanych w marketach Auchan, przedostał się czynnik chłodzący. GIS ostrzega i wskazuje, jak zweryfikować, czy kupiliśmy zanieczyszczoną żywność.

Jak rozpoznać wadliwy towar?

Komunikat dotyczy kiełbasek marki Bratmaxe pakowanych po 5 sztuk, o łącznej wadze 313 gramów, wyprodukowanych przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. Partia, która mogła mieć kontakt z czynnikiem chłodzącym, oznaczona jest minimalną datą przydatności do spożycia przypadającą na 07.07.2021. Kiełbasy te charakteryzują się gorzkim smakiem. Jeśli masz je w swojej lodówce, koniecznie zrezygnuj z ich spożycia. Nie jest jeszcze znany wpływ środka chemicznego na zdrowie.

Tak wygląda opakowanie z kiełbaskami, których dotyczy niniejszy komunikat:

graf.: GIS


Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g

Data minimalnej trwałości: 07.07.2021

Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht

Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Jakie działania zostały podjęte?

Producent poinformował, że konieczne jest wycofanie całej zanieczyszczonej partii kiełbasek marki Bratmaxe. Sklepy Auchan na terenie całej Polski wywiesiły ogłoszenia informujące o wadliwym towarze i niezwłocznie rozpoczęły proces wycofywania go ze sprzedaży. Działania nadzorowane są przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W przypadku dodatkowych pytań, konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama