Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 23:47
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

Miód fasolowy to coraz bardziej doceniana odmiana miodu. Jest uznawany za tradycyjny, oryginalny produkt z Roztocza. To jeden ze sztandarowych miodów Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół z Dynisk w gm. Ulhówek.
Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

W Polsce miód fasolowy jest wciąż mało znany. Produkuje się go głównie na Roztoczu. To region najlepiej nasłoneczniony w okresie letnim i przez to najodpowiedniejszy do hodowli fasoli „Piękny Jaś” i wielokwiatowej, z których pszczoły zbierają nektar. W rejonie tomaszowskim fasola rośnie głównie w gminach Telatyn, Łaszczów i Ulhówek, a w hrubieszowskim w gminach Dołhobyczów i Mircze. Rodzina Liseckich, właścicieli rodzinnej pasieki Dary Pszczół, wozi pszczoły m.in. w tamte okolice. Z jednego ula zbiera ok. 20 kg miodu fasolowego.

– Kilkanaście lat temu miód fasolowy nie był ani znany, ani doceniany. W tej chwili się to zmienia. To jego sprzedajemy najwięcej – mówi Andrzej Lisecki, pszczelarz, właściciel pasieki.

Miód fasolowy ma kolor słomkowożółty, po skrystalizowaniu białokremowy. W odróżnieniu od innych miodów odmianowych posiada charakterystyczny smak (słodki i lekko kwaskowaty), zapach (fasoli) i właściwości.

Odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit. Zalecany jest przy refluksie i wrzodach żołądka. Wzmacnia układ odpornościowy. Polecany jest cukrzykom.

– Nadaje się do słodzenia kawy i herbaty, bo nie daje i nie zabiera smaku. Co warto powiedzieć, to miód fasolowy w porównaniu z innymi miodami najdłużej się nie krystalizuje – zachwala produkt Andrzej Lisecki.

Miód fasolowy z pasieki Dary Pszczół sprzedawany jest lokalnie oraz na terenie Polski południowo-wschodniej m.in. na wysepkach handlowych w marketach E.Leclerc, Galerii Handlowej Olimp i Venus. Można go też zamówić przez Internet.

W naszym plebiscycie Perły Biznesu miód fasolowy został zgłoszony jako Produkt Roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama