Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 01:54
Reklama
Reklama

Cały powiat tomaszowski razem przeciwko przemocy

Powiat tomaszowski będzie realizował program antyprzemocowy pn. „Od Przedszkola do Seniora”. Ma zamiar edukować, organizować spotkania terapeutyczne i grupy wsparcia dla osób dotkniętych lub zagrożonych przemocą.
Cały powiat tomaszowski razem przeciwko przemocy

Na realizację programu "Od Przedszkola do Seniora" pozyskano dotację w wysokości 51 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość będzie kosztowała 75 tys. (resztę dołoży powiat z własnego budżetu). Realizację projektu koordynuje Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach, przy współpracy m.in. z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Lub., ośrodkami pomocy społecznej w Bełżcu, Lubyczy Król., Łaszczowie, Ulhówku i Tyszowcach, przedszkolami i szkołami w Czartowczyku, Podhorcach, Michalowie, Ulhówku i Jarczowie, Klubami Seniora w Telatynie, Tyszowcach, Wieprzowie i Perespie. 

Instytucje i organizacje będą się starały w różny sposób dotrzeć do ludzi z apelem, by przemocy się przeciwstawiać, nie ukrywać jej i z nią walczyć. Mają organizować pogadanki konsultacyjne, szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli służb i instytucji, pogadanki dla rodziców przedszkolaków. Ponadto spotkania terapeutyczne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III, warsztaty i grupy samopomocowe dla seniorów oraz grupy wsparcia dla osób zagrożonych i dotkniętych przemocą.

 – Realizujemy ten projekt od kilku lat. Kierujemy go do różnych grup społecznych w zależności od zapotrzebowania. Były już projekty skierowane wyłącznie do seniorów, do matek, do młodzieży, teraz działania profilaktyczne chcemy skupić na każdym, od przedszkolaka do seniora  – mówi Anna Sikorska, kierownik SOW w Tyszowcach i zachęca do skorzystania z programu, który będzie realizowany do końca roku.

Osoby, które powinny w takich spotkaniach uczestniczyć, będą typowane przez ośrodki pomocy społecznej i zachęcane do wzięcia udziału. Ale zgłosić może się każdy, kto tylko zechce. Zainteresowani mogą się kontaktować z kadrą Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach pod numerem tel. 84 66 19 587 lub 570 220 023 w godzinach pracy ośrodka. Powiat ma zamiar utworzyć też punkty konsultacyjne i do nich także będzie można się zgłaszać (adresy będą zamieszczone na stronie internetowej www.sowtyszowce.pl).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama