Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 04:09
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Słodka „Akcja Akrobacja!”

Ponad 200 osób w różnym wieku z Zamościa i okolicy uprawia akrobatykę sportową, akrobatykę powietrzną na szarfach i parkour w działającym od lutego 2016 r. klubie sportowym Erka. Popisy akrobatyczne młodych sportowców Erki towarzyszą m.in. meczom ligowym piłkarzy ręcznych Padwy Zamość. Trenerzy Ernest Gdula, Katarzyna Bogus i Michał Saliński z coraz większym nasileniem starają się popularyzować tę formę aktywności fizycznej i rekreacyjnej, m.in. w ramach „Akcji Akrobacja!”. Erka chciałaby w tym roku zebrać 90 tys. zł na profesjonalną ścieżkę akrobatyczną. W tym celu m.in. sprzedaje miód i wyroby z drewna.
Zamość: Słodka „Akcja Akrobacja!”
- Jesteśmy w Zamościu już ponad pięć lat. Chętnych do uprawiania akrobatyki w tym mieście nie brakuje, a chcemy zrobić jeszcze więcej – mówi Ernest Gdula.

Narzeczeni Ernest Gdula i Katarzyna Bogus dali sobie rok, by sprawdzić, czy różne formy akrobatyczne przyjmą się w Zamościu i najbliższej okolicy. Do współpracy szkoleniowej wciągnęli trenera Michała Salińskiego. Po pięciu latach działalności tej trójki w klubie Erka, w trzech sekcjach (akrobatyka sportowa, akrobatyka powietrzna na szarfach i parkour) w budynku klubowym przy ul. Lipskiej w Zamościu ćwiczy ponad 200 osób w różnym wieku. Trenują dorośli, ale też dzieci. Najmłodsi mają po kilka lat. Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. od 16 do 21. W niedziele prowadzone są zajęcia dla maluchów w wieku od 2 do 6 lat. Dzieciaczki poprzez różnego rodzaju zabawy poznają elementy gimnastyki i akrobatyki.

– Pochodzę z Ministrówki w gminie Miączyn, a Kasia – z Łodzi. Nie widziałem siebie w tak dużym mieście, nie chciałem w nim mieszkać. Postanowiliśmy spróbować na Zamojszczyźnie. Daliśmy sobie rok, by sprawdzić, czy niezbyt popularne, ale wracające do łask sporty akrobatyczne i gimnastyczne przyjmą się w Zamościu i okolicy. Gdyby nie wyszło, to po roku mieliśmy wyjechać do Łodzi. Ale wyszło. Jesteśmy w Zamościu już ponad pięć lat. Chętnych do uprawiania akrobatyki w tym mieście nie brakuje, a chcemy zrobić jeszcze więcej – mówi Ernest Gdula.

Dziś klub sportowy Erka obchodzi piątą rocznicę działalności. Zebranie założycielskie odbyło się 21 lutego 2016 r. Prezesem został wówczas właśnie Ernest Gdula. Nazwa klubu nawiązuje do imion Ernest i Katarzyna.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama