Ogłoszenia o pracę w serwisach rekrutacyjnych
Jedną z najpopularniejszych opcji jest poszukiwanie ofert pracy w ogólnopolskich serwisach rekrutacyjnych. Nie musisz ograniczyć się do samego odpowiadania na ogłoszenia o pracę. W serwisach dostępne są narzędzia, które umożliwią Ci stworzenie własnego profilu kandydata. Zamieścisz tam zdjęcie, opis swoich kompetencji oraz informacje dotyczące Twojego doświadczenia i wykształcenia. W ten sposób umożliwiasz także rekruterom dotarcie do Ciebie. Jeśli zależy Ci na dyskrecji, możesz udostępnić tylko najważniejsze informacje, bez podawania danych osobowych. Nie rezygnuj z poszukiwania ofert pracy w lokalnych serwisach z ogłoszeniami. Można na nich znaleźć wiele ciekawych ofert mniejszych przedsiębiorstw.
Poszukiwanie ofert pracy przez agencję
Kolejnym sposobem na szybkie znalezienie zatrudnienia jest poszukiwanie ofert pracy przez agencję rekrutacyjną. Firmy zajmujące się doradztwem personalnym szukają pracowników dla swoich klientów poprzez serwisy rekrutacyjne, ale zależy im również na tworzeniu własnych baz kandydatów, dlatego warto do niej trafić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Współpraca z agencją jest bezpłatna dla kandydata i opłacalna. Doradca podpowie Ci, jak stworzyć profesjonalne CV, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej i czego możesz się spodziewać po potencjalnym pracodawcy.
Ogłoszenia o pracę w mediach społecznościowych
Jeśli nie jesteś aktywny w mediach społecznościowych, może omijać Cię wiele atrakcyjnych ogłoszeń o pracę. Zarówno pracodawcy, jak i agencje zamieszczają w tego typu serwisach oferty pracy w formie reklam czy postów sponsorowanych, ukierunkowanych na konkretną grupę docelową. Jeśli chcesz się w niej znaleźć, musisz udzielać się w różnego typu grupach dyskusyjnych dotyczących interesujących Cię zawodowo zagadnień. Śledź profile swoich zawodowych autorytetów, wypowiadaj się merytorycznie, chwal się sukcesami w pracy – daj się znaleźć.
Ogłoszenia o pracę – jak na nie odpowiadać?
Poszukiwanie ofert pracy to pierwszy etap, trzeba jednak wiedzieć, jak na nie odpowiadać, by spotykać się z odzewem. I nie mamy tu na myśli po prostu wysyłania CV. Nie aplikuj, gdzie popadnie, ale tylko tam, gdzie czułbyś się jak ryba w wodzie. Sprawdź, czy spełniasz najważniejsze wymagania, ale nie zniechęcaj się, jeśli brakuje Ci np. konkretnego kursu czy umiejętności, którą łatwo zdobyć. Napisz o tym szczerze i wyraź chęć szybkiego nadrobienia braków. Skontaktuj się z osobą prowadzącą rekrutację, aby pokazać swoje zaangażowanie i wypytaj o konkretne stanowisko. Zgłoś chęć udziału w kolejnych rekrutacjach.
Napisz komentarz
Komentarze