Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 22:30
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Po ciężkiej chorobie zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski (1956-2024)

9 stycznia w wieku 67 lat zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, badacz historii Kresów Wschodnich i ludobójstwa dokonanego przez UPA, działacz społeczny i opozycjonista w okresie PRL-u.
9 stycznia w wieku 67 lat zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
9 stycznia w wieku 67 lat zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Autor: Wikipedia

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski od ponad roku leczył się na nowotwór prostaty. Mimo intensywnego i wydawałoby się skutecznego leczenia, choroba powróciła. 

Wiadomość o pogorszeniu się stanu zdrowia duchownego przekazał w grudniu ub. r., jego znajomy dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Wrocławskiego Bogusław Paź.

 "Kochani, przed chwilą telefonicznie rozmawiałem z ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jest w stanie dość poważnym w szpitalu od początku świąt. Wydawało się, że wygrał z rakiem, ale jednak choroba się rozwija"– napisał w mediach społecznościowych.

Dodał, że ks. jest wyraźnie osłabiony. "Pozdrawia wszystkich Was. Proszę, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach - zakończył wpis profesor Paź.

Święta Bożego Narodzenia ks. Isakowicz-Zaleski spędził w szpitalu. 9 stycznia dotarła do wszystkich wiadomość o jego śmierci.

Kim jest ks. Isakowicz-Zaleski?

Tadeusz Isakowicz-Zaleski, a właściwie Tadeusz Bohdan Zaleski (pseudonim „Jacek Partyka”, „Jan Kresowiak”, „Ksiądz Robak”) urodził się 7 września 1956 w Krakowie. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 1983 uzyskał święcenia kapłańskie. Był aktywnym działaczem środowiska ormiańskiego, popularyzatorem wiedzy o historii i kulturze Ormian, szczególnie Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego. Był duszpasterzem osób niepełnosprawnych, prezesem Fundacji im. Brata Alberta.

Pisał, mówił, nauczał. Nie bał się poruszać tematów niewygodnych czy to dla władzy, czy dla kościoła.

Od wielu lat zabiegał o należyte upamiętnienie ofiar zbrodni ludobójstwa Polaków dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Przeczytaj też: 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

TOLEK 10.01.2024 18:53
PRAWDOMÓWNY PROSTO W OCZY SZKODA CZŁOWIEKA

Ja 09.01.2024 15:08
Prawdziwy Polak patriota wielki autorytet,wielką strata. Pokój jego duszy.

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama