Do wyboru było osiem propozycji. Największe poparcie uzyskała budowa tężni solankowej. Pomysł ten poparło 337 osób. Tężnia stoi u zbiegu ulic Myśliwskiej i Poniatowskiego, w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Poza wybudowaniem tężni solankowej wraz z systemem cyrkulacji solanki teren został wyłożony kostką brukową. Zamontowane zostały również ławki parkowe, kosze na śmieci czy tablica informacyjna. Inwestycja będzie ogólnodostępna, nieodpłatna dla wszystkich mieszkańców Biłgoraja w określonych godzinach. Od listopada do kwietnia, ze względu na warunki atmosferyczne, obiekt będzie wyłączony z użytkowania.
Korzystanie z dobrodziejstw tężni dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów, pomaga odzyskać równowagę organizmowi i skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni pobytu nad morzem. Autorem zwycięskiego zadania jest Bogdan Kiełbasa.
W tym roku również w budżecie miasta również wydzielono środki na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy pomysły mogli zgłaszać przez cały lipiec. Do Urzędu Miasta wpłynęło 12 zróżnicowanych propozycji zadań, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieście. Wśród nich są następujące zadania: akrobatyka powietrzna na kołach dla dzieci; bezpieczne miasto − rozlokowanie defibrylatorów AED w Biłgoraju; budowa chodnika z kostki brukowej ul. Świętej Marii Magdaleny; całoroczny fortepian zewnętrzny w Biłgoraju; cala namiotowa (zadaszenie) dla publiczności na placu BCK przy scenie letniej; lodowisko dla wszystkich - doposażenie lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 5; malujemy mural Henryka Wujca − street art w Biłgoraju; mobilne boiska do koszykówki 3x3 dla OSiR Biłgoraj; plac zabaw przy ulicach Korczaka i Wesołą; poidełka miejskie; rewitalizacja placu zabaw − bezpieczna i nowoczesna przestrzeń dla naszych dzieci; w pełni zautomatyzowany jednostanowiskowy szalet miejski.
Przez najbliższy miesiąc wnioski zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Głosowanie nad wybranymi projektami potrwa od 1 do 30 września. Odbywać się będzie zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. W głosowaniu, będzie mógł uczestniczyć każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16. rok życia.
Napisz komentarz
Komentarze