Festiwal zainauguruje koncert „Aria amorosa – włoskie kantaty barokowe”, który odbędzie się 10 września o godz. 19 w Centrum „Synagoga”. W muzyczny świat ludzkich emocji, które pozostają nadal aktualne, zabierze słuchaczy zespół Alba del Mondo w składzie: Adam Kamieniecki – baryton, Anna Mar Vidal Farion – skrzypce barokowe, Krystyna Wiśniewska – wiolonczela barokowa oraz Lena Nowakowska – klawesyn.
Drugi festiwalowy koncert – „Telemannia” – odbędzie się 13 września o godzinie 17 w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza. Widowisko to poświęcone będzie w całości twórczości Georga Philippa Telemanna, wybitnego kompozytora epoki baroku, który pozostawił po sobie ponad 3 tys. utworów, ustanawiając tym samym rekord Guinessa jako najpłodniejszy kompozytor w dziejach. Podczas kilku lat pobytu w Polsce zetknął się on z lokalną muzyką, stąd obecność polskiego pierwiastka w wielu jego utworach. Muzykę tego genialnego kompozytora zaprezentuje Zamojska Orkiestra Barokowa pod kierunkiem Leszka Firka oraz Adam Kamieniecki – baryton.
PRZECZYTAJ: Zamość: Waleriana Łukasińskiego przypadki
Trzeci festiwalowy koncert – „Ku wspólnocie – francuska muzyka kameralna” – odbędzie się 14 września o godzinie 19 w kościele oo. Franciszkanów pw. Zwiastowania NMP. W podróż do XVIII-wiecznej Francji zabierze słuchaczy zespół kameralny w składzie: Radosław Orawski – flet traverso, Anna Mar Vidal Farion – skrzypce barokowe, Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa oraz Lena Nowakowska – klawesyn.
Festiwal zwieńczy koncert „BACH+BACH – muzyka kameralna J. S. Bacha i C. Ph. E. Bacha”, który odbędzie się 18 września o godz. 18 w kościele pw. św. Katarzyny. Program ten stanowi zestawienie twórczości dwóch wielkich kompozytorów epoki baroku – ojca i syna, ukazujące zarówno kontynuację, jak i ewolucję stylu w rodzinie Bachów. W fascynującą podróż poprzez ewolucję muzycznego języka w XVIII wieku zabierze słuchaczy duet: Leszek Firek – skrzypce barokowe oraz Marek Toporowski – klawesyn.
CZYTAJ TEŻ: Krasnobród: Wybrzmiały organy. Finał "Per Artem ad Astra"
To właśnie epoka baroku pokrywa się z okresem największego historycznego rozwoju Hetmańskiego Grodu. Festiwal jest niezwykłą okazją do obcowania z wieloma utworami, których wykonywania bardzo rzadko podejmują się polscy artyści. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Kamieniecki.
Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.
Napisz komentarz
Komentarze