Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 10:43
Reklama
Reklama

Jest już jednym z dziesięciu najlepszych na świecie. Zdobędzie 100 tys. dolarów?

Ma 22 lata. Polak Mikołaj Wolanin znalazł się właśnie na liście 10 najlepszych studentów na świecie. „Ogromne wyróżnienie” – napisał na Facebooku.
Mikołaj Wolanin
Mikołaj Wolanin

Autor: Mikołaj Wolanin FB

„Mikołaj Wolanin, student prawa dwóch warszawskich uczelni, znalazł się w gronie 10 najlepszych studentów na świecie – podała w komunikacie Fundacja na rzecz Praw Ucznia, której Wolanin jest prezesem. 

Wśród studentów z całego świata znalazło się też jego nazwisko

Mikołaj Wolanin konkurował z kilkunastoma tysiącami osób ze 176 krajów. 

„Ponad 11 000 zgłoszonych, 50 najlepszych osób wybranych spośród nich, a na tej liście moje nazwisko…” – napisał wyraźnie wzruszony na FB.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zdobyli całe podium. Polscy uczniowie byli najlepsi

To była lista nazwisk do dalszej selekcji. Znalazło się na niej trzech Polaków. Oprócz Wolanina  Marcelina Maciąg i Martyna Łuszczek. 

W środę 4 września 22-latek donosił w swoich mediach społecznościowych:

Pamiętacie lipcowe top 50 studentów? Okazało się, że to nie koniec! Dziś Varkey Foundation i Chegg ogłosiły zawężoną listę 10 finalistów tegorocznej Global Student Prize!”– napisał.

Wśród studentów z całego świata znalazło się też jego nazwisko.

„Ogromne wyróżnienie, za które wielka wdzięczność!” – podsumował. 

Zwycięzcę konkursu Global Student Prize poznamy jeszcze we wrześniu. Dodajmy, że pozostali finaliści pochodzą m.in. z Kanady, Argentyny, Malezji i Turcji. 

Jak 22-latek ocenia swoje szanse?

Mikołaj Wolanin urodził się w 2002 roku. Studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawo kanoniczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Jest założycielem i prezesem Fundacji na rzecz Praw Ucznia (powstała w 2019 r.). Jest też przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia, do której w poprzednim roku szkolnym zapisało się ponad 700 osób.  

PRZECZYTAJ: Polak przeskoczył Chińczyków najszybszą na świecie pamięcią kwantową

W swoim dorobku ma już 14 publikacji naukowych. Wygłosił 30 referatów, w czym 12 na za granicą. 

W liceum został laureatem i finalistą 13 olimpiad ogólnopolskich i dwóch konkursów. 

Pracował i współpracował z wieloma organizacjami i instytucjami, m.in. z MEN. Jest autorem felietonów publikowanych m.in. w prawo.pl i „Rzeczpospolitej”.

Chociaż dokonał już tak wiele, to w jego ocenie szansa na główną wygraną w Global Student Prize jest niewielka. Dlaczego?

„Pozostałe osoby w dziesiątce mają niesamowite biogramy i zdecydowanie bardziej zasługują na 1 miejsce” – podkreślił w swoim  wpisie. 

Zwycięzca musi mieć realny wpływ

Konkurs o Global Student Prize organizują indyjska fundacja edukacyjna Varkey Foundation i amerykańska organizacja wspierająca uczniów i studentów Chegg.org. W tym roku odbywa się jego czwarta edycja. 

Zwycięzcą w tej rywalizacji zostanie osoba, która – jak informują organizatorzy na stronie konkursu – „ma realny wpływ na naukę, życie swoich rówieśników i społeczeństwo”. 

Nagroda wynosi 100 tysięcy dolarów.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ambasador 06.09.2024 11:45
"Zwycięzcą w tej rywalizacji zostanie osoba, która – jak informują organizatorzy na stronie konkursu – „ma realny wpływ na naukę, życie swoich rówieśników i społeczeństwo"" - w dziedzinie prawa ten wpływ? Ciężko mi to sobie wyobrazić, w dziedzinie medycyny już bardziej. Mimo wszystko gratuluję.

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanegoAutor komentarza: O kulach jeszcze lepiej.Treść komentarza: .Data dodania komentarza: 21.11.2024, 20:10Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: HenioTreść komentarza: Jak to urzędnicy, myślę tylko o sobie, mamy 21 wiek a problem jest ten sam, znieczulica.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 19:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: TrgdTreść komentarza: Rozumiem, że za stworzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym prawo jazdy zostało zatrzymane i wystawiono skierowanie na powtórny egzamin?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 17:21Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama