Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 października 2024 13:11

KLASA OKRĘGOWA: Pogoń 96 Łaszczówka popadła w kryzys

Pogoń 96 Łaszczówka popadła w kryzys. Poniosła trzecią z rzędu porażkę. Na własnym stadionie przegrała z Omegą Stary Zamość 0:3 (0:0). Przyjezdni mogli to spotkanie rozstrzygnąć w końcówce pierwszej połowy.

Autor: Fot. Amelia Babiarz

Tuż przed przerwą nie wykorzystali trzech wybornych okazji strzeleckich, m.in. Bartłomiej Ciurysek trafił piłką w słupek w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kacprem Berbeckim.

– Początek meczu należał do Pogoni, ale po upływie piętnastu minut gra toczyła się pod naszą kontrolą. W drugiej połowie całkowicie zdominowaliśmy rywala. Graliśmy dużo lepiej niż zespół z Łaszczówki. Wygraliśmy 3:0 jak najbardziej zasłużenie – twierdzi Jarosław Czarniecki, szkoleniowiec Omegi.

Pierwszy piłkę do bramki Pogoni wpakował Damian Otręba. Dokonał tego w 64 minucie. Dwie minuty później powtórzył to Damian Buczek. Asystę zaliczył Bartosz Nizioł, który odebrał piłkę Kacprowi Berbeckiemu. – Ta druga bramka dla Omegi, to było jakieś kuriozum. Nie wiem, dlaczego tak doświadczony bramkarz, jakim jest Berbecki, wdał się w drybling na polu karnym z Niziołem. Zachował się skandalicznie – mówi trener Pogoni Jerzy Bojko.

Na kwadrans przed zakończeniem zawodów Damian Dołba wykorzystał rzut karny. Berbecki bliski był skutecznej obrony tej „jedenastki”, jednak interweniował tak niefortunnie, że piłka po jego biodrze i nodze wturlała się za linię bramkową. Karny był konsekwencją faulu byłego piłkarza Omegi Rafała Wróbla na Buczku.

– Chcieliśmy się przełamać po porażkach z Olimpiakosem i Koroną, ale to nam się nie udało, bo popełniliśmy karygodne błędy indywidualne. Nasi doświadczeni piłkarze wyciągnęli do rywala pomocną dłoń, by ułatwić mu zwycięstwo. Do tego Omega nie przebierała w środkach, bo była bardzo zdeterminowana, żeby wygrać – narzeka trener Bojko.

W zespole z Łaszczówki zadebiutował 16-letni Oliwier Kuks, ale trener Bojko i jego podopieczni wyczekują powrotu Sylwestra Kuksa, który przed wyjazdem za granicę strzelił w lidze pięć goli.

– Nie mamy siły ognia ze względu na problemy z napastnikami. W ataku zagrał tym razem Marcin Żurawski, jednak zabrakło go w defensywie, więc mieliśmy trudności z rozgrywaniem piłki od tyłu i wyprowadzaniem akcji. Nadzieję wiążemy z powrotem do gry Jakuba Jeruzala, który w ostatnim czasie pauzował z powodu problemów zdrowotnych. Czekamy też na powrót Kuksa. Jak ci dwaj piłkarze do nas dołączą, to będziemy mieli większe możliwości w ofensywie. Koniecznie musimy zrównoważyć skład. Musimy też pozbierać się pod względem mentalnym, by wyjść z dołka – mówi trener Bojko.

Pogoń 96 Łaszczówka – Omega Stary Zamość 0:3 (0:0)

Gole: 0:1 Otręba 64, 0:2 Buczek 66, 0:3 Dołba 75 (z karnego).

Pogoń: Berbecki – Jędrzejewski, Małka, Podborny, Wróbel (80 O. Kuks) – Krawczyk (23 Sierzyński), Bukowski (80 Pisarczyk), Towbin, Nizio (85 Hałasa) – Żurawski (62 Lis), Kłos; trener Bojko.

Omega: Wołoszyn – Grymuza, Tucki (89 Borowiński), Fidler, Dyrkacz – Dołba, Lichota (62 Otręba), Kołodziejczuk, Ciurysek (82 Leśniak), Buczek (86 Pawelec) – Nizioł; trener Czarniecki.

Żółte kartki: Podborny – dwie, Małka, Kłos, Nizio, Pisarczyk (Pogoń), Ciurysek, Dyrkacz (Omega). Czerwona kartka: Podborny 88 (Pogoń). Sędziował: Kuryj (Zamość).