Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:49
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Miączyn: Usta-usta na rekord! Przez pół godziny 114 prowadziło resuscytację

Przez pół godziny 114 uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi wykonywało nieustannie resuscytację krążeniowo-oddechową na 5 fantomach. Gdzie? W Szkole Podstawowej w Miączynie. Po co? To część większego ogólnopolskiego wydarzenia, organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W Szkole Podstawowej w Miączynie odbyła się wyjątkowa akcja bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób.
W Szkole Podstawowej w Miączynie odbyła się wyjątkowa akcja bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób.

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Miączynie odbyła się wyjątkowa akcja bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. To część większego, ogólnopolskiego wydarzenia organizowanego przez WOŚP.

Przez trzydzieści minut, bo tyle trwała akcja, 114 osób (uczniów z klas 3-8, nauczycieli i pracowników obsługi SP w Miączynie) wykonywało nieustannie resuscytację na 5 fantomach. Jak podkreśla koordynator akcji w tej placówce Małgorzata Polska, każdy uczestnik z wielkim zaangażowaniem wykonywał czynności ratujące życie i wspaniale wywiązał się z tego zadania.

CZYTAJ TEŻ: Zatrzymany przez „łowców głów” poszukiwany Bartłomiej B. trafił do Zakładu Karnego [FILM]

Była to nie tylko próba bicia rekordu, ale przede wszystkim akcja promująca ideę niesienia pierwszej pomocy, której głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia szybkiej i skutecznej reakcji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki takim wydarzeniom coraz więcej osób wie, jak skutecznie reagować i udzielać pomocy.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa polega na wykonywaniu uciśnięć klatki piersiowej, a niekiedy także oddechów zastępczych. Stosuje się ją, gdy doszło do zatrzymania akcji serca i osoba poszkodowana nie oddycha. Jest to jedna z najważniejszych czynności ratowniczych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama