Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 09:13
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Biłgoraj: Dzień Jesiennego Liścia [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju już po raz dwudziesty drugi zorganizowała akcję charytatywną Dzień Jesiennego Liścia. Wydarzenie odbyło się 20 października na świeżym powietrzu, na Targowisku „Mój Rynek” przy ul. Jagiełły w Biłgoraju.
W akcje angażuje się cała społeczność szkolna.

Dzień Jesiennego Liścia organizowany przez społeczność Szkoły Podstawowi nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju to przedsięwzięcie jedyne w skali kraju. Niesie ze sobą konkretną pomoc finansową dla chorych mieszkańców miasta i okolic. W tym roku fundusze były zbierane na leczenie ośmioletniego Krzysia. 

Każda z klas przygotowała stoisko z pysznościami. Nie brakowało na nich smakowitych potraw, przetworów i rękodzieła. Było czym wybierać. Tradycyjnie, po raz dziewiąty, w pomoc włączył się zespół kulinarny „Łasuch” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Biłgoraju.   Były również występy artystyczne oraz licytacje przedmiotów. Podczas wydarzenia nie zabrało występów artystycznych uczniów – był taniec, śpiew i muzyka. Gościnnie wystąpiła również Grupa Folklorystyczna Pokolenia. 

Pierwszy Dzień Jesiennego Liścia odbył się jako mały, szkolny projekt edukacyjny przygotowany i realizowany przez nauczycieli przyrody. Nikt wówczas nie zakładał, że przez ponad dwie dekady, dzięki ludziom dobrej woli, uda się zebrać milion złotych. Środki z pierwszej edycji, a było to 700 zł, zostały przekazane dla Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Społeczność szkoły przez dwanaście edycji wspierała lubelskie hospicjum. Za zebrane 250 tys. zł udało się zakupić trzy samochody, które są narzędziem pracy pielęgniarek i zespołu medycznego. Za ich pomocą docierają oni do domu chorego dziecka i służą mu we wszystkich wymiarach jakie są potrzebne. W 2013 roku zbiórka była prowadzona na doposażenie oddziału stacjonarnego tego hospicjum. Od 2014 roku rozpoczęło zbiórkę funduszy na rzecz chorych dzieci pochodzących z Biłgoraja i okolic. Środki trafiły do: Michałka Telekało, Hani Bogdanowicz, Jasia Smiglewskiego, Igi Pawelec, Kuby Brodziaka, Kubusia Pawęzki, Mateuszka Feręca, Arianki Kurek

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SmutnyTreść komentarza: W mieście jest tak dobrze, że...dobrze nam tak. Tak wybraliśmy, tak mamy...Zachęcam Pana Redaktora do bliższego przyjrzenia się mechanizmom zarządzania miastem. Mógłby powstać ciekawy tekst...Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:59Źródło komentarza: Budżet 2025. Gmina Hrubieszów inwestuje ambitnie i rozważnieAutor komentarza: MućkaTreść komentarza: Jest jakaś lista , ilu w jakich miastach idą do zwolnienia ???Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:45Źródło komentarza: Gigantyczne zwolnienia w Poczcie Polskiej. Aż 8,5 tys. osóbAutor komentarza: PodpisTreść komentarza: Co na to Jujek ? Tak promował na bilbordach walkę z sepsą ? Co na to powie jąąąąąkała ?Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:43Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitalaAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: W powiecie jest przynajmniej jakaś cherlawa opozycja, nie mająca oczywiście żadnej mocy sprawczej. Za to w mieście budżet hańby przyjęto JEDNOGŁOŚNIE (czym szczyci się jedna Pani). Niestety w mieście nikt z "wybrańców narodu" myśleć samodzielnie nie potrafi, albo nie chce... Najbardziej podła dyktatura, rządy absolutne.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:19Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: "Budżet biedy i przetrwania" oraz spłaty kredytów na 2025 rokAutor komentarza: AdiTreść komentarza: Hrubieszowski szpital tylko z takich sytuacji słynie.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 15:58Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitalaAutor komentarza: JadziaTreść komentarza: Hrubieszowski szpital tylko z takich sytuacji słynie. Wystarczy zobaczyć jacy wielcy uczeni tam pracują i w jakim wieku. Potrafią tylko spać i pierdolić głupoty.Lekarze z wiedzą ze średniowiecza. Bez badań ,bez niczego potrafią zdiagnozować chorobę.Same wróżki i wróżbici. Zwolnić to stare dziadostwo i zatrudnić młodych wyuczonych lekarzy. Rodzice powinni wszystko zrobić aby osoba odpowiedzialna za śmierć ich dziecka poniosła surowe konsekwencje i otrzymała zakaz wykonywania zawodu do końca życia.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 15:55Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitala
Reklama