Największy w naszym regionie i jeden z liczniejszych w Polsce sztab WOŚP powstał przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Działaniami aż 550 wolontariuszy zarządza tutaj Andrzej Szumowski, dyrektor placówki. Wielki tegoroczny finał jest już dopięty na ostatni guzik.
Orkiestrowych grajków ze specjalnymi identyfikatorami i puszkami na datki będzie można spotkać na ulicach Zamościa już od wczesnego ranka. Podobnie ma być też w innych miejscowościach powiatu, które współdziałają z zamojskim sztabem, m.in. w Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie, Sitańcu, Skierbieszowie, Złojcu i w Wysokiem.
Gra Zamość i okolice
WOŚP co roku towarzyszą koncerty. Tak będzie i tym razem. W Zamościu wielkie granie zaplanowano w Galerii Twierdza. Zacznie się o godz. 10, a oficjalne otwarcie ma się odbyć w samo południe. Od godz. 15 głośno będzie także w Zamojskim Domu Kultury, gdzie wystąpią m.in. Big Band z PSM I i II stopnia pod dyrekcją Waldemara Skóry, uczniowie Akademii Rozwoju Talentu Violinki, Ogniska Muzycznego i Szkoły Muzycznej Yamaha oraz Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. W każdym z tych miejsc organizowane będą też aukcje, a na licytacje wystawionych zostanie mnóstwo gadżetów WOŚP, ale również obrazy, rzeźby, a nawet torty, wielkie lizaki i romantyczne kolacje przy świecach. Do kupienia będą również koszulki z autografami mistrzów sportu i wiele książek. W Zwierzyńcu koncert zorganizowany zostanie w miejscowej szkole. Początek o godz. 16.
Wszyscy grają dla noworodków
Z zamojskim sztabem WOŚP grają młodzi ludzie, artyści, lekarze, studenci i dziennikarze. Plenerowe granie przy ul. Kamiennej planuje zorganizować Stowarzyszenie 4 x 4. Będą przejażdżki terenowymi autami, ale również grill, gorący bigos i kiełbaski z ogniska. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu zadeklarował, że w niedzielę 14 stycznia każdy wolontariusz z identyfikatorem będzie mógł jeździć autobusami za darmo. W akcję włączają się restauratorzy i piekarze, którzy wolontariuszom zapewnią gorący poczęstunek. Specjalne kawiarenki mają działać nie tylko w MDK, ale też np. w ZDK, siedzibie zarządu osiedla Kilińskiego, Manufakturze Słodyczy na Starym Mieście.
Nad bezpieczeństwem kwestujących mają dbać zamojscy policjanci i strażnicy miejscy.
Nowość tegorocznego finału to Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem: "I Ty możesz komuś uratować życie. Zostań Dawcą szpiku. To proste!". Organizują go w MDK-u uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida. Rejestracja dawców odbywać się będzie od niedzielnego poranka w siedzibie sztabu WOŚP przy ul. Kamiennej 20.
Napisz komentarz
Komentarze