Młodzi funkcjonariusze złożyli w czwartek ślubowanie, a z rąk komendanta wojewódzkiego odebrali odznaki i legitymacje służbowe. Zanim zostali przyjęci do policji, przeszli postępowanie kwalifikacyjne. Musieli się wykazać wiedzą, sprawnością fizyczną, a także przejść testy psychologiczne i stanąć przed komisją lekarską.
– Wkrótce wszyscy wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek – informuje Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka KWP w Lublinie.
Nowi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Łęcznej, Parczewie, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim oraz OPP.
Kto może starać się o pracę w policji?
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej
Napisz komentarz
Komentarze