Najwięcej, bo 217 osób, przystąpi do egzaminu dojrzałości w III LO w Zamościu. W II LO jest 175 maturzystów, natomiast w I LO – 159.
Na drugim biegunie są Branżowa Szkoła II Stopnia nr 3 w Zamościu i Technikum w Szczebrzeszynie, gdzie jest po czterech maturzystów.
Tegoroczny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony w dwóch formułach: formule 2015 (dotyczącej absolwentów 3-letniego liceum i 4-letniego technikum) oraz formule 2023 (absolwenci 4-letniego liceum i 5-letniego technikum).
CZYTAJ TEŻ:
- Biłgoraj zna się na Wyspach
- Są w 1 klasie LO, a już zostali finalistami olimpiad chemicznej i matematycznej
4 maja o godz. 9 rozpocznie się egzamin z języka polskiego (poziom podstawowy). Dzień później o godz. 9 maturzystów czeka język angielski (poziom podstawowy), a o godz. 14 – język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski (poziom podstawowy). 8 maja ruszy egzamin z matematyki (poziom podstawowy), a następnego dnia z języka angielskiego (poziom rozszerzony i poziom dwujęzyczny). Maraton maturalny zakończy się 23 maja.
Jak wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna, aby zdać egzamin maturalny i otrzymać świadectwo, należy przystąpić do wszystkich wymaganych prawem egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej, uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej oraz w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej.
Osoby, które nie podejdą do matury w pierwszym terminie, np. z powodów zdrowotnych, mogą to zrobić jeszcze w terminie dodatkowym – od 1 do 19 czerwca. Wyniki matury (termin główny i termin dodatkowy) zostaną ogłoszone 7 lipca.
Egzamin poprawkowy odbędzie się 21 sierpnia (część ustna) i 22 sierpnia (część pisemna). Wyniki będą opublikowane 8 września.
Napisz komentarz
Komentarze