Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 22:44
Reklama
Reklama

Kontrole na torach. By uniknąć tragedii

Kiedy samochód znajdzie się przed pociągiem, o tragedię nietrudno. Takim sytuacjom można zapobiec, jeśli zachowa się ostrożność i zastosuje do znaków drogowych. Zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei prowadzą kontrole na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych. Jedna z takich akcji obyła się w piątek, 2 lipca.
Kontrole na torach. By uniknąć tragedii
Jedna z akcji policji i SOK odbyła się wczoraj

Autor: Fot. KMP Zamość

– Głównym celem działań funkcjonariuszy jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowo-drogowych oraz zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego oraz niezgodnego z przepisami przejeżdżania przez torowiska – tłumaczy Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że każdy kierowca samochodu przed torami powinien być wyjątkowo ostrożny. Najlepiej jest po prostu zwolnić, aby w razie potrzeby móc w odpowiednim momencie zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Bezwzględnie należy również stosować się do znaku STOP.

Swoje obowiązki mają również piesi, którym przez tory wolno przechodzić jedynie w miejscach wyznaczonych. W przeciwnym razie popełnia się wykroczenie, za które można otrzymać mandat, ale przede wszystkim naraża się swoje życie. Nie zawsze jest jednak tak, jak być powinno.

– Niestosowanie się do przepisów prawa związanych z przejściem lub przejazdem przez torowiska uczestnicy ruchu najczęściej tłumaczą pośpiechem oraz małym natężeniem ruchu na torach. Niestety może się zdarzyć, że pociąg akurat nadjedzie, a starcie ze stalową maszyną najczęściej kończy się śmiercią – podkreśla policjantka.

Tymczasem wypadki na torach zdarzają się dość często i niekiedy, niestety, kończą się tragicznie. Tak było jakiś czas temu w Jarosławcu pod Zamościem, gdy w wypadku zginęła 17-letnia dziewczyna. Kiedy indziej na tym samym przejeździe pod pociąg wjechał autem 21-latek. On na szczęście przeżył.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mm 05.07.2021 23:29
taka pokazówkę mogliby przeprowadzić na przejazdach w Płoskiem szczególnie tych zarośniętych krzakami z oznakowaniem rodem PRL

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama